تاثیر پوشش بر عملکرد جسمی چقدر است؟

تاثیر پوشش بر عملکرد جسمی

تاثیر پوشش بر عملکرد جسمی

تاثیر پوشش بر عملکرد جسمی چقدر است؟ به گزارش وب‌سایت رسمی مانتو گرند پوشش مؤثر بر عملکرد جسمی که اصل مهم در روان‌شناسی و رنگ‌شناسی است، در این مقاله نکات مهمی را توضیح می‌دهیم.

تأثیر پوشش بر عملکرد جسمی، یک نصیحت قدیمی است که می‌گوید، برای کاری که به آن علاقه دارید بپوشید، نه برای کاری که مجبور به انجام آن هستید. پوشش مؤثر بر عملکرد جسمی این مسئله نه‌تنها در این مسئله که دیگران شما را چگونه می‌بینند ریشه دارد، بلکه روی دیدگاه خود نسبت به خودتان نیز تأثیر زیادی دارد. بسیاری از تحقیقات نشان داده‌اند که طرز پوشش شما می‌تواند بر روی عملکرد جسمی و روحی شما تأثیر بگذارد.

البته این‌ها نتیجهٔ تحقیقاتی هستند که در آزمایشگاه‌ها تست شده‌اند و هنوز در دنیای واقعی بر روی افراد تست نشده‌اند. بسیاری از تحقیقات نشان داده‌اند که پوشیدن یک‌دست لباس شیک به شما کمک می‌کند تا به یک شخصیت جدید تبدیل شوید. اگر می‌خواهید در زمان کار ایده‌های زیادی به ذهنتان خطور کند، یک پوشش شیک و تمیز داشته باشید. نتیجهٔ یک سری تحقیقات در ماه آگوست سال ۲۰۱۵ نشان می‌دهد که نوع پوشش تأثیر مستقیمی بر روی روان و دیدگاه افراد دارد.

آزمش لباسای رسمی وغیررسمی

در این آزمایش، به تعداد از افراد لباس رسمی و به تعدادی از آن‌ها لباس غیررسمی داده شد و در ادامه مشخص شد که کسانی که لباس رسمی بر تن داشتند، ایده‌ای خلاقانه‌تر و نظرات گسترده‌تری در مورد زمینه‌‌هایی که از آن‌ها سؤال می‌شد داشتند. تاثیر پوشش بر عملکرد جسمی متوجه شدید.

این مسئله بیشتر به‌خاطر این بود که افرادی که لباس رسمی بر تن داشتند، پوشش مؤثر بر عملکرد جسمی زیرا حس خوب یعنی انجام همهٔ کارها به‌صورت اصولی حاضر شدن بر سر میز مذاکرات با لباس‌های غیررسمی، می‌تواند به نتیجهٔ مذاکره ضربهٔ جبران‌ناپذیری وارد کند. در یک تحقیق در ماه دسامبر سال ۲۰۱۴، به تعدادی از افراد لباس‌های رسمی و غیررسمی داده شد و آن‌ها را وارد مذاکره با پارتنر خود کردند. آن دسته از کسانی که کت‌وشلوار شیک بر تن داشتند، توانایی بیشتری در پاسخگویی به سؤالات طرف مقابل داشتند و آن دسته از کسانی که لباس غیررسمی بر تن داشتند، تست سترون کمتری در بدنشان ترشح می‌شد. پس می‌توان گفت بهترین پوشش برای مذاکرات یک پوشش رسمی است.

بخوانید  مانتو عمده از کجا بخرم؟

تاثیر مهم پوشش در انجام کار

پوشش موثر بر عملکرد جسمی

به نظرتون تاثیر پوشش بر عملکرد جسمی چقدر است.

تاثیرمثبت لباس سفید

برای اینکه بتوانید در هنگام کار تمرکز بیشتری داشته باشید، همانند یک دکتر لباس بپوشید. در یک تحقیق در سال ۲۰۱۲، مشخص شد که بر تن کردن لباس سفید همانند فرم آزمایشگاهی سفید دکتر‌ها، باعث می‌شود که اشتباهات محاسباتی و گفتاری شخص به نصف برسد. در ادامه حتی کسانی که یک کت مخصوص دکتر‌ها را بر تن کرده بودند حتی عملکرد بهتری از خود به‌جای گذاشتند. پس سعی کنید در زمان پوشیدن لباس، کت‌وشلوار، از رنگ سفید بیشتر استفاده کنید. پوشش مؤثر بر عملکرد جسمی را در این قسمت از مقاله با مثال خوبی توضیح داده‌ایم.

بهترین پوشش جهت بکم کردن اشتباهات

تاثیررنگ برروحیه

پوشش موثر برعملکرد جسمی

در ادامه و در نتیجهٔ تحقیقاتی که در مسابقات المپیک سال ۲۰۰۴ صورت گرفت، ورزشکارانی که رنگ قرمز بر تن داشتند، پیروزی‌ها و موفقیت‌های بیشتری را نسبت به کسانی که رنگ آبی بر تن داشتند کسب کردند. در فوریه سال ۲۰۱۳، تعدادی از دانشمندان، ۲۸ ورزشکار با سن و قد همسان را گرد هم آوردند و به تعداد از آن‌ها لباس رنگ قرمز داده و به تعدادی نیز لباس رنگ آبی دادند. آن دسته از کسانی که لباس ورزشی قرمز بر تن داشتند، می‌توانستند وزن بیشتری را تحمل کنند و همچنین میزان ضربان قلب بهتری را نسبت به آبی‌پوشان داشتند.

پیشنهاد می‌کنم درباره رنگ سال ۹۹ در ایران نیز که توضیحات کامل و نوع است کردن لباس را که گفته‌ایم حتماً مطالعه کنید.

تلاش بیش از حد، همیشه هم پاسخگو نیست و می‌تواند نتیجهٔ برعکس داشته باشد. به‌عنوان‌مثال، تأثیر پوشش بر عملکرد جسمی زمانی که تعدادی زن را به آزمایشگاه آوردیم و از آن‌ها خواستیم تا عینک‌های گران‌قیمت را به چشمانشان بزنند، در ابتدا آن‌ها اعتمادبه‌نفس بسیار بالایی داشتند،‌چون فکر می‌کردند که این عینک‌ها واقعی و اصل هستند. اما زمانی که به آن‌ها گفته شد که این عینک‌ها فیک و غیرواقعی هستند، تغییرات زیادی در رفتار و اعتمادبه‌نفس آن‌ها به وجود آمد. نتیجهٔ تحقیقات در ماه می سال ۲۰۱۰ نشان داده است که زمانی که زن‌ها عینک فیک بر چشم می‌زنند، به‌دور و ور خود و انسان‌هایی که با آن‌ها در ارتباط هستند، شکاک‌تر می‌شوند؛ بنابراین زمانی که شخص به این مسئله فکر می‌کند که عینک یا لباسی که بر تن کرده است، معتبر نیست و جعلی است، رفتار نرمالی را از خودش نشان نمی‌دهد.

بخوانید  رنگ سال 2020 چه رنگیه؟

پوشش موثر برعملکرد جسمی

شیک و با ارزش

این مسئله بر ما پوشیده نیست که انسان‌ها تقریباً اکثر مواقع، دیگران را ازروی طرز پوشش قضاوت می‌کنند. لباس و شلواری که بر تن کرده‌اید، مارک و رنگ آن، طرز پوشیدن آن، مرتب و تمیز بودن آن، ساعتی که به دستتان بسته‌اید، عینکی که بر روی چشمانتان قرار دارد، کفشی که پوشیده‌اید و سایر مواردی که درپوشش مهم هستند، از نگاه دیگران برای شما امتیاز محسوب می‌شوند. هرچقدر که شیک‌تر و تمیز‌تر باشید، از نگاه دیگران نیز انسان باارزش‌تر و قابل‌احترامتی هستید. البته شما نیز حس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت و روحیه بهتری برای پیشبرد کار‌ها و ارتباط برقرار کردن با سایر انسان‌ها خواهید داشت.

تحقیق عجیب در ماه جوئن سال ۲۰۱۴

در یک نتیجهٔ تحقیقاتی در ماه ژوئن سال ۲۰۱۴،یک مرد ابتدا با کراوات مشکی در مراکز عمومی ظاهر شد و سپس مشخص شد که زمانی که او کراوات مشکی بر گردن خود بسته بود، سپس رنگ کراوات خود را به قرمز تغییر داد.

توجهات بیشتری از مردم به سمت او جلب می‌شد و کراوات قرمز نیز، توجه کمتری را نسبت به او جلب می‌کرد. پس سعی کنید به‌جای بستن کراوات قرمز، کراوات مشکی را امتحان کنید و سپس نتیجهٔ آن را ببینید. به نظر تمام دانشمندان و البته مردم، ریسک اینکه ظاهر خود را برای بهترشدن رفتار جسمانی و روحانی خودتان تغییر دهید، بسیار ارزشمند است.

زیرا شما با تغییر دادن ظاهر خودتان چیز زیادی را از دست نمی‌دهید. امکان دارد که ظاهر مدنظر شما برای موفق شدن، تنها با یک تغییر رنگ ساده در ظاهرتان به وجود بیاید.

بخوانید  چگونه متناسب با شانه‌های پهن لباس بپوشیم؟

ممکن است که تنها با تغییر دادن استایل پوشش خود، بتوانید به ایده‌های بزرگی برسید و در مذاکرات و رفتار‌های اجتماعی خود موفق‌تر ظاهر شوید.

برگرفته ازسایت دانشمندان آمریکا.

 

5 دیدگاه برای “تاثیر پوشش بر عملکرد جسمی چقدر است؟

  1. پرستومحمدی گفته:

    دقیقا به نکته ی خوبی اشاره کردین من خودم پرستارم و واقعا رنگ سفید تاثیر زیادی روی کم شدن اشتباهاتم داره و جالبه که رنگ سبز هم خیلی انگیزه میده

      • علی خرسندی گفته:

        البته که تاثیر مثبتی داره خب من به شخصه از لباسای شاد استفاده میکنم و واقعا روی افکارمم تاثیر مثبتی گذاشته به هرحال ممنونم بابت مقاله‌ی خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.