نکات مهم هنگام خرید مانتو

نکات مهم هنگام خریدمانتو

به گزارش سایت مانتو گرند در اصول انتخاب مانتو این مقاله در جهت کمک‌کردن به مشتریان و بازدیدکنندگان عزیز هنگام خرید مانتو است که یکی از موارد مهم این مقاله که به‌صورت کامل بررسی می‌شود نکات مهم هنگام خرید مانتو است که در همین مقاله این نکات را با یکدیگر مرور کرده و حیاتی‌ترین آنها را می‌گویم. در اینجا باید به شما بگوییم که محکوم به‌ظاهر و تیپ نامناسب می‌شوید اگر این مقاله ۵ دقیقه‌ای را از دست بدهید، زیرا در اینجا نکاتی بررسی می‌کنیم که بعضی از فروشنده‌ها اصلاً حوصلهٔ توضیح به شما را ندارد و به شما قول می‌دهم که پس از خواندن این مقاله همیشه انتخاب‌های درستی را داشته باشد.

خرید مانتو امروزه برای خانم‌هایمی سخت شده زیرا تنوع مانتوها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف زیاد است و آن‌ها مانتوی را می‌خواهند که علاوه بر ظاهر درست و مناسب کیفیت عالی و در حین حال قیمت مناسبی داشته باشد. پس اول باید مهم‌ترین مشخصات پارچه و بعد از آن جنس پارچه را تا حدودی بشناسیم که پایین‌تر توضیح داده‌ایم. خرید مانتو را می‌توان یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های بانوان قلمداد کرد، زیرا علاوه بر اینکه خانم‌ها دنبال ظاهر زیبایی هستند، آنها مانتو خود را بر اساس مکانی که می‌خواهند حضور داشته باشند انتخاب می‌کنند.

مثلاً کسی می‌خواهد در جشنی شرکت کند یا شخصی دیگر برای کارداری می‌خواهد، یا اصل برای مهمانی یا بیرونی می‌خواهند که نسبت به‌ظاهر، قد، اندام سلیقه و… انتخاب‌ها متفاوت است و ما در زیر این نکات حیاتی را بیان می‌کنیم. همراه باشید. قبل از اینکه انواع جنس پارچه مانتویی را شروع به توضیح دادن کنیم لازم به ذکر است که مشخصات اصلی پارچه مانتویی را بیان کنیم که هم برای فروشندگان مفید است هم برای خریداران.

اکثر خانم‌ها وقتی به مانتوی درست می‌زنند جنس آنها را با صفات مختلفی بیان می‌کنند، مثل: چقدر نرمه، یا اینکه این مانتو چه جنس زبری دارد، و چقدر ضخیم یا نازک، خلاصه این ادبیات میان مردم جاافتاده و ما می‌خواهیم بررسی کنیم که:

مهم‌ترین مشخصات اصلی پارچه‌های مانتویی:

ضخامت

ضخامت پارچه کاملاً بستگی به فصل و آب‌وهوایی منطقه دارد، مثلاً اکثر افرادی که در مناطق سر سیر زندگی می‌کنند سعی بر این دارند که مانتوهای باضخامت بیشتری تهیه کنند که در فصل زمستان پارچه‌های از نوع خزدار، فوتر، و پشمی استفاده می‌شود. در فصل تابستان نیز از پارچه‌های مختلفی استفاده می‌شود که در میان مردم به آنها نخی یا نازک می‌گویند. پس در این قسمت اگر می‌خواهید مانتویی را انتخاب کنید حتماً حواستان به شرایط آب‌وهوای باشد که بتوانید بهترین ضخامت را برگزینید.

کش یا غیر کش:

مانتوهای که از جنس کشی هستند در ظاهرت اثیر دارد زیرا بدنما می‌تواند باشید، یکی از مواردی که منفی تلقی می‌شود برای پارچه‌های کشی این است که در اکثر مواقع آبرفت دارند، یعنی امکان دارد سایز مانتو تنگ‌تر یا کوتاه‌تر شود.

آیا چروک پذیراست؟

یکی از دغدغه خانم‌ها و سو البته زیادی که می‌شود این است که آیا این مانتو چروک می‌شود؟ خب بستگی به جنس مانتو دارد که از چه پارچه‌ای تهیه شده است، مثلاً مانتوهای با جنس‌های پپلین می‌تواند چروک پذیر تر نسبت به بقیه باشد و مانتوهای با پارچه ترگال اگر نوع خوبی از آن باشد، چروک نمی‌شود لذا یکی از موارد مهم هنگام خرید مانتو و نکتهٔ بسیار مهمی در اصول انتخاب مانتو می‌باشد. پس به آن نیز دقت کنید.

بخوانید  تاثیر پوشش بر عملکرد جسمی چقدر است؟

راز زیردست!

خریدار به‌محض این که وارد مغازه می‌شود بعد از اینکه مانتوی چشم او را می‌گیرد سریعا جنس آن را لمس می‌کند اگر جنس مانتو خوب باشد ارتباط خوبی با مانتو می‌گیرد و سپس آن را پرو می‌کند، شما اگر که می‌خواهید مانتوی را لمس کنید حتماً به زبر بودن آن نیز توجه کنید، زیرا بعضی از پوست‌ها حساسیت فراوانی دارند و نسبت به زبری واکنش نشان می‌دهند.

طرح‌دار یا ساده

مانتوی طراح دربگیرم یا ساده؟ خب می‌توان گفت که بستگی به ۲ عامل دارد:

 1. در کجا می‌خواهید مانتو را استفاده کنید؟
 2. کدام یک نزدیک سلیقه شما است؟

مانتو طرح‌دار که مدتی پیش keep calm آن مد شده بود طرف‌دارهای خود را دارد، ازجمله نوجوانان

امروزه در بستر فرهنگی و هنری نیز از این مانتوها تولید می‌شود و می‌توانید به سلیقه خود تهیه کنید و مانتوهای ساده نیز می‌توانید بسیار خوب و سریع هر چیزی را با آن ست کنید که امروزه بیشتر مانتوهای ساده فروش بیشتری نسبت به طرح‌دارها دارند.

شناخت جنس مانتو:

اصول انتخاب مانتو

تکه جنس های پارچه باطیف رنگی

انواع جنس پارچه مانتویی:

اصول انتخاب مانتو در پارچه ساتن

پارچه ساتن

که در رنگ‌بندی و تنوع زیاد از جمله خصوصیات این نوع پارچه است، و پارچه ساتن بیشتر برای مانتوهای مجلسی و اسپرت به کار می‌رود و در دوخته‌های مانتو اداری کمتر استفاده می‌شود. معمولاً به‌عنوان خرج کار نیز روی مانتو استفاده می‌شود، این نوع پارچه طرف‌دارهای خود را دارد و خیلی‌ها از این نوع جنس بسیار راضی هستند. ساتن نوع پشت کرپ آن از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

مزایای گفته شده:

 • رنگ‌بندی‌های متنوع
 • تنوع زیاد در مدل
 • مانتوهای مجلسی و اسپرت هستند.

اصول انتخاب مانتو در پارچه فیونا

یکی از محبوب‌ترین انواع پارچه‌های مانتو ای است که خیلی خوش فرم به‌ظاهر بدن نقش‌ونگار می‌دهد، و البته که بسیار بادوام بوده و یکی از انتخاب‌های عالی برای مجالس و یا اداره‌جات می‌تواند باشید.

مزایای گفته شده:

 • بادوام بودن
 • خوش‌نقش در بدن

اصول انتخاب مانتو در پارچه ابریشم

پارچه ابریشم

بی‌دریغ می‌توان گفت یکی از بهترین، لاکچری‌ترین و گران‌ترین پارچه‌ها در میان پارچه‌های مانتویی است، زیرا فرایند جداسازی آن تا ابریشم بسیار کار دشواری است ازاین‌رو نیز گران‌تر از بقیه پارچه‌ها و مانتوها است، و مانتوهای آنها برای مجالس اشرافی و مهمانی‌های خاص مورد استفاده قرارمی گیرد.

معایب گفته شده:

 • گران‌قیمت بودن آن

اصول انتخاب مانتو در پارچه ریون

پارچه ریون یا (ویسکوزی) که یکی از پرکاربردترین پارچه برای دوختن مانتوهای شیک و جذاب و بسیار مرغوب استفاده می‌شود. این پارچه مورد اهمیت برای همهٔ تولیدکنندگان مانتو مخصوصاً برای فروش مانتو عمده ازجمله تولیدی مانتو گرند است زیرا:

 • حالت کشی دارد
 • زیردست نرم و با لطافتی دارد.
 • رنگ‌بندی‌های گوناگون

شناخت رنگ مانتو:

شناخت رنگ مانتو یک امر مهم برای نکات مهم هنگام خرید مانتو است.

اصول انتخاب مانتو

یکی از مسائل سختی که خانم‌ها زیاد درگیر این موضوع هستند، این است که چه رنگ مانتوی رو انتخاب کنم؟

جالب است بدانید یک قانونی در طبیعت وجود دارد به نام قانون ۸۰/۲۰ ، این قانون رو که خیلی در زندگی ما نقش دارد اما معلوم نیست که آیا می‌دانیم یا نه؟ خب این قانون چیه؟ براتون یک مثال می‌زنم: یعنی ۸۰ درصد از مانتوهای که می‌پوشید جزوه ۲۰درصد از مانتوهای مورد علاقتونه، یا مثلاً ۸۰ درصد از درآمد شما از ۲۰ درصد از مشتریان است، خب برید یک نگاهی به کمد لباساتون کنید و از خودتان این سؤال رو بپرسید که آیا بیشترین رنگی که من در کمدم دارم چه رنگیه؟ قاعدتاً به یک یاد و انتخاب می‌رسید که اون رنگ، رنگ مورد علاقتون هستش، اما اگر موقع خرید مانتو، چشمتان مانتوی را گرفت که رنگ مناسبی نداشت پیشنهاد می‌کنم به رنگ دیگر فکر کنید، حالا از کجا بفهمم رنگ مانتو برای من مناسب است یا نه؟ در جواب این سؤال‌ها باید بگوییم که ما اینجا ۶ فاکتور روموردبرسی قرارمی دهیم.

 1. سن شما
 2. سلیقه شما
 3. برای کجا اون مانتو را میخوای؟
 4. رنگ چشم شما چه رنگی است؟
 5. در کدام فصل قرار داریم؟
 6. رنگ پوست شما چه رنگی است؟

انتخاب و خرید مانتو بر اساس سن:

هنگام خرید مانتو به سن خود توجه کنید.

بخوانید  رنگ سال 2020 چه رنگیه؟

خیلی راحت یک نگاه واقعی به سنتون بیندازید! دیگر کسی نیست که دروغ بگید خودتان هستید😁!

خب بگذریم اگر رنجه سنتان بین نوجوان تا جوان است خب می‌توانید از همه رنگ‌ها استفاده کنید مخصوص رنگ‌های شاد که خیلی از روان‌شناسان به این نتیجه رسیدن که میتونه در روحیه فرد به‌شدت تأثیر مثبتی داشته باشد، اما شایان‌ذکر که بهتان بگم اگر میخواید برید دفتری، اداره‌ای، یا مصاحبه‌ای و.. سعی کنید از رنگ‌های سنگین‌تر و طیف‌های تیره‌تر استفاده کنید.

اگر رنجه سنیتون بین جوان تا میان ساله: خب می‌توانید همچنان از طیف‌های رنگی ملایم‌تری استفاده کنید راستی سایتی رو پیشنهاد می‌کنم که طیف رنگ‌ها رو دسته‌بندی کرده و می‌توانید از خود اون سایت حتی کد رنگ موردنظر هم پیدا کنید، و اگر مانتو شما توسط خیاط دوخته می‌شود این کد را به خیاط مانتو خود بدهید که دقیقاً مطابق سلیقه شما باشد. کدهای رنگ‌ها

سلیقهٔ شما

در اینجا فقط و فقط می‌توان نسبت به آن چیزی که واقعاً می‌پسندید انتخاب کنید و سلیقه هرکسی کاملاً اختیاری است اما در ادامه مطالب نکات جالبی رو میگیم.

برای کجا اون مانتورو میخوای؟

اگر مانتو رو برای مهمانی، جشن تولد، بیرونی و یا … می‌خواهید می‌توانید از رنگ‌های خاص و شیک استفاده کنید، درصورتی‌که حتی می‌توانید مانتوهای برگزیند که طرح‌دار است، و یا خرج کارهای لاکچری و شیکی دارد.

بدانید و آگاه باشید که حتماً برای مکان‌های رسمی مثله اداره‌جات و … از طیف تیره‌تر استفاده کنید.

رنگ چشم شما چه رنگی است؟

انتخاب مانتوبراساس رنگ چشم

انتخاب مانتو براساس رنگ چشم

خب مطلب جالب اینکه می‌توانید رنگ مانتورو بر اساس رنگ چشمتان است کنید، و یک طیف بسیار جالبی در ظاهرتان ایجاد کنید. خب حالا اگر که رنگ چشمه‌ای شما آبی، خاکستری یا سبز است پس می‌توانید از رنگ‌های خنک استفاده کنید که طیف این رنگ‌ها را در عکس‌های پایین‌تر قابل‌مشاهده است.

حال اگر چشمانه قهوه‌ای، فندقی یا کهربایی، مشکی دارید می‌توانید از رنگ‌های گرم و تند استفاده کنید.

بخوانید  مانتو عمده از کجا بخرم؟

در کدام فصل قرار داریم؟

بله درست فکر کردید فصل نیز یکی از فاکتورهای مهم ما برای انتخاب رنگ درست است، در هر چهارفصل چه فصل‌های گرما مثله بهار و تابستان و چه فصل‌های سرما مثل پاییز و زمستان میتوانید،بهترین هارا بر اساس طیف رنگی عکس های زیر انتخاب کنید.

انتخاب رنگ مانتو برای فصل بهار

طیفه رنگی ست کردن مانتودرفصل بهار
طیفه رنگی ست کردن مانتودرفصل بهار

انتخاب رنگ مانتوبرای فصل تابستان

طیفه رنگی ست کردن مانتو درفصل تابستان
طیفه رنگی ست کردن مانتو درفصل تابستان

انتخاب رنگ مانتوبرای فصل پاییز

طیفه رنگی ست کردن مانتو درفصل پاییز
طیفه رنگی ست کردن مانتو درفصل پاییز

انتخاب رنگ مانتوبرای فصل زمستان

طیف رنگی برای ست کردن مانتو درفصل زمستان
طیف رنگی برای ست کردن مانتو درفصل زمستان

حال که با نحوهٔ انتخاب رنگ مانتو بر اساس رنگ پوست، رنگ چشم و سلیقه و حتی فصل‌های مختلف و… را فهمیدیم می‌خواهیم یک مجموعه‌ای از رنگ‌های که می‌توانید با یکدیگر است کنید که ظاهر بهتری به شما بدهد را نشان دهیم، عکس زیر می‌تواند شمارا با خانواده ست‌کردن رنگ‌ها و بهترین طیف برای ست‌کردن آشنا کند. این امر نیز یکی از نکات مهم هنگام خرید مانتو است.

طیف رنگی برای ست کردن مانتو

انتخاب مانتوبراساس رنگ پوست

خب میتوانید به عکس زیر خوب توجه کنید.

اصول انتخاب مانتو براساس رنگ پوست

انتخاب و خرید مانتو باتوجه‌به اندام و ظاهر:

مناسب‌ترین مانتو برای پوست‌های روشن

اگر که رنگ پوست روشنی دارید باید درنگ‌های تضاد با آن را انتخاب کنید. رنگ انتخابی برای مانتو خود را از میان رنگ‌های قهوه‌ای، آبی ملایم، بژی، خردلی، آبی سیرو یا آبی کلاسیک (که پیشنهاد می‌کنم مقاله مربوط به رنگ سال آبی کلاسیک رو بخوانید) و در این طیف رنگ را انتخاب کنید، حواستان باشد که از رنگ‌های سفید، قرمز، صورتی، زرد، ارغوانی، نارنجی، قرمز روشن یا جیغ،اصلاً استفاده نکنید، زیرا به‌کارگیری رنگ‌های که گرم هستند اصلاً مناسب رنگ پوست روشن نیستند. مناسب‌ترین مانتو برای پوست‌های تیره

کسانی که دارای پوست‌های تیره هستند، بهترین رنگ برای این نوع رنگ پوست رنگ‌های مثله: خاکی، سفید، آبی ملایم، آبی کلاسیک، طوسی روشن، گلبهی، هستند، همچنان این نوع رنگ پوست باید از رنگ‌های مثله: قهوه‌ای تیره، مشکی، فیروزه‌ای، سبز یشمی، قرمز، قرمز تیره پرهیز کنند.

مناسب‌ترین مانتو برای پوست‌های معمولی

این افراد که رنگ پوست آنها نه تیره است نه روشن می‌توانند از هر رنگ مانتویی استفاده کنند. رنگ‌های پیشنهادی برای پوست‌های معمولی می‌تواند رنگ‌های از جمله:بژ، آبی، سرمه‌ای، گندمی، مشکی، صورتی، استفاده کنند.

رنگ‌های که برای پوست‌های روشن پیشنهاد نمی‌شود: سبز، بنفش، قهوه‌ای تیره، قرمز و طیف رنگ‌های که نزدیک یا همرنگ پوست است.

همچنین برای خرید مانتو عمده می‌توانید به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

نتیجه‌گیری و جمع‌بندی در خصوص نکات مهم برای انتخاب مانتو

خب تا اینجا فهمدیم که نکات مهم هنگام خرید مانتو چیه حالا رو خلاصه توضیح میدیم که. اصول انتخاب مانتو در هر فصلی میتونه یک سری طیف رنگی داشته باشد دقیقاً نسبت به همان عکس‌های که بالاتر مشاهده کردید، باید به رنگ پوست خودتان شناخت داشته باشید و می‌توان از سلیقه و براساس ظاهر. فرم بدنیتون انتخاب کنید، ما در این مقاله انواع جنس پارچه ها و خصوصیت آنها برای انتخاب هرچه مانتوی بهتر را توضیح دادم و در ادامه گفتیم که حتی رنگ چشم شما وسنتون میتونه بهترین معیارهابرای انتخاب رنگ درست خرید مانتو باشد. اگر که سوال یا نظری داشتید حتما زیر این مقاله از ما بپرسید.

 

6 دیدگاه برای “نکات مهم هنگام خرید مانتو

 1. زهرا حسنی گفته:

  ممنونم آقای فراهانی من خانم حسنی هستم واقعا از اجناس خوبتون ممنون و سپاس گزرام واقعا تیم شما به خوبی من رو راهنمایی کردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.