چگونه دختری باکلاس باشیم؟

چگونه دختری باکلاس باشیم

چگونه دختری باکلاس باشیم؟

یک دختر درجه‌یک بودن این است که نشان دهید شما کلاس، ادب و تربیت درستی دارید. دختر باکلاس بودن به این معنی نیست که شما باید افاده‌ای یا مغرور باشید، بلکه شما باید نشان دهید در کارهای روزمره‌تان وقار، ملاحظه و اعتدال دارید. چند روش معرفی خواهیم کرد تا همگی یاد بگیریم چگونه دختری باکلاس باشیم، پس با ما در این مقاله از مانتو گرند همراه باشید.

بخش ۱: باکلاس به نظر برسید.

چگونه دختری باکلاس باشیم

۱.ژست خود را بهبود بخشید.

داشتن ژست درست یک بخش مهم از باکلاس بودن است. مطمئن باشید که پشتتان صاف است، چه هنگام نشستن و چه هنگام برخاستن، به هر قیمتی است قوز نکنید. قوز بودن یک نشانه از تنبلی و عادت‌های بد است، پس مطمئن شوید که ستون فقراتتان را صاف و سرتان را به‌اندازه‌ای که می‌توانید بالا نگه می‌دارید. هنگام نشستن، یک پای‌تان را روی دیگری نگذارید؛ در عوض، آن‌ها را از قسمت پایین پا (قوزک) کنار هم قرار دهید و به زیر صندلی نبرید.

 • هنگامی‌که خودتان تنهایید سعی کنید این کارها را انجام دهید تا عادت کنید در مقابل دیگران هم رعایت کنید.

 

رعایت بهداشت فردی

۲.  بهداشت را رعایت کنید.

این یعنی که هر روز دوش بگیرید و همیشه لباس‌های تمیز و بدون لکه بپوشید. اگر کاری می‌کنید که کثیف می‌شوید، دقیقاً بعد از آن لباس‌هایتان را عوض کنید. اگر در وضعیتی هستید که عرق می‌کنید (مثل رقصیدن) محض احتیاط لباس اضافی به همراه داشته باشید.

دختر آراسته

۳.آراسته باشید.

در صورت نیاز، چندین بار در طول روز موهایتان را شانه بزنید یکی از نشانه‌های باکلاس بودن آراستگی است و اگرچند تار از موهایتان ریخت آن‌ها را جمع کنید. موهای خود را در مکان‌های عمومی شانه نکنید. گرچه، ممکن است خوشایند به نظر نرسد، اما صبر کنید تا زمانی که در سرویس بهداشتی تنها شدید این کار را انجام دهید.

آرایش صورت

۴.آرایش باکلاس داشته باشید (اختیاری)

اگر آرایش کردن را دوست دارید، بنابراین باید از آن به طور مناسب استفاده کنید. برای آرایش روزانه، آرایش طبیعی بهترین انتخاب است. آرایش کم و یا آرایش نداشتن بهتر از آرایش نامناسب داشتن است. به یاد داشته باشید آرایش بسیار ضعیف یا آرایش بسیار زیاد شما را کم‌ارزش نشان می‌دهد.

لباس مناسب

۵.زیبا و ساده لباس بپوشید.

کلید اصلی در اینجا باوقار لباس پوشیدن است. این کار خیلی هزینه زیادی ندارد. سعی کنید اصول مراقبت و نگهداری لباس را بدانید. هر چیزی که پاره شود یا باعث آشکار شدن قسمتی از بدن شما شود ممکن است نامناسب تلقی شود که البته این بستگی به حالت و شکلی از لباس که خودتان می‌خواهید بستگی دارد. این مهم است که لباس مناسب شما باشد، چین‌وچروک نداشته باشد، مناسب موقعیتی که در آن هستید باشد و تمام‌اندام‌های ضروری را بپوشاند.

 • یعنی اینکه لباس‌های خیلی کوتاه (دامن یا شلوارک کوتاه)، خیلی نازک، یا لباسی که شکمتان را در معرض دید قرار می‌دهد نپوشید.
 • اگر واقعاً می‌خواهید کمی آزادتر لباس بپوشید (یقه‌باز، شانه‌های برهنه، دامن با برش بلند) فقط یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. مثلاً، یک تاپ با یقهٔ باز باید با یک دامن/شلوار بلند پوشیده شود و همچنین آستین‌های مناسب داشته باشد طوری که شانه‌هایتان را بپوشاند.
 • به یاد داشته باشید، اگر شک دارید، بهتر است لباستان کمی رسمی باشد تا تأثیرگذارتر باشید. اگر برای لباس پوشیدن در مناسبتی شک دارید، بهتر است از دیگر مهمانان بهتر به نظر برسید تا اینکه طوری به نظر برسید که انگار نسبت به دیگران زمان کافی برای ظاهر خود نگذاشتید.
بخوانید  تازه ترین مدل مانتو بلند تابستانی

بخش ۲: باکلاس رفتار کنید.

حرف زدن مؤدبانه

۱.ملایم صحبت کنید

ناسزا نگویید و از عبارات توهین‌آمیز استفاده نکنید. ناسزا گفتن یکی از کم‌ارزش‌ترین رفتارهای مناسب دختران است.

 • اگر حس می‌کنید مکالمات شما بدون استفاده از ناسزا خسته‌کننده می‌شود، به یاد داشته باشید که این حس موقت است. درصورتی‌که شما عبارات بدون ناسزا (که عملاً دامنهٔ نامحدودی دارد) را جایگزین کنید، خواهید دید که زبانتان خاص‌تر، رساتر و جذاب‌تر خواهد شد.

درست صحبت کردن۲.شمرده صحبت کنید.

اگر می‌خواهید باکلاس به نظر برسید، باید واضح صحبت کنید، بریده و یا خیلی بلند صحبت نکنید و جملاتتان از نظر دستوری درست باشد. یک خانم باکلاس به‌قدری واضح و با اعتمادبه‌نفس صحبت می‌کند تا دیگران متوجه حرف‌های او شوند. از گفتن هر ۲ ثانیه “هوم”، یا “مثل” خودداری کنید، چون باعث می‌شود غیراجتماعی به نظر برسید.

 • برای مثال، بگویید”سلام jade، آیا تکالیف علومت را انجام داده‌ای؟ ” به‌جای گفتن”هی، آیا تکلیف را انجام دادی چون من نه! “، دومی از نظر ساختار نادرست است.
 • برای بهبود لغات و دامنهٔ عبارات خود به طور منظم مطالعه کنید.

دختر متواضع

۳.مراقب دیگران باشید

مراقبت از دیگران کلید باکلاس بودن است، و بدون توجه به آن، شما به‌راحتی با یک آدم افاده‌ای اشتباه گرفته خواهید شد. توجه ویژه به نیازهای افرا مسن داشته باشید و به یاد داشته باشید هیچ‌کس تحت توجه شما نیست. همواره مؤدب باشید. دختران باکلاس به دیگران حرف‌های آزاردهنده و توهین‌آمیز نمی‌زنند.

 • اگر مجبور شدید با کسی مقابله کنید یا او را سر جایش بنشانید، حقیقت را همان‌طور که می‌بینید بگویید، اما با زبان ملایم و بدون فریاد. یافتن زمان و مکان مناسب برای چنین برخوردهایی مهم است.
 • اگر می‌خواهید  باکلاس باشید، پس باید با پیشخدمت‌ها، غریبه‌ها، دوستان دوستانتان یا همسایگانتان با همان احترامی که برای دوستان نزدیک خود قائل هستید رفتار کنید.

دختران اجتماعی

۴. با مردم راحت باشد.

دختران باکلاس، اجتماعی و در کنار دیگران راحت هستند. کلید انجام این کار این است که افرادی را که ملاقات می‌کنید با شما احساس راحتی کنند و شما را بپذیرند. اگر این برایتان راحت نیست، بر روی بهبود مهارت‌های اجتماعی‌تان کار کنید و کاریزماتیک باشید.

 • بهبود بخشیدن مهارت گفتاری‌تان یک راه عالی است تا مردم با شما راحت باشند و باعث می‌شود احساس کنند شما یک بانوی مؤدب و آگاه هستید.
بخوانید  تازه ترین مدل مانتو بلند تابستانی

دختر مؤدب

۵.آداب معاشرت را رعایت کنید.

یک شروع خوب این است که همیشه مؤدب باشید و اغلب مواقع از دیگران تشکر کنید. درصورتی‌که در موقعیت‌های اجتماعی عصبی می‌شوید یادگرفتن درست آداب معاشرت مفید است، چون همیشه می‌دانید که قرار است چطور رفتار کنید.

 • آداب‌ورسوم شام، مهمانی، محل کار، قرارگذاشتن را یاد بگیرید تا بیشتر شبیه دختران باکلاس باشید.
 • به یاد داشته باشید، نظر دادن یا با صدای بلند تذکر دادن دربارهٔ عدم رعایت آداب و ادب دیگران کار سطح پایینی است. مگر اینکه شرایط واقعاً حکم کند (درصورتی‌که رفتارشان به خودشان یا دیگران ضرر رساند یا اینکه از رفتار قابل‌قبول و اخلاقی خیلی به‌دور باشد)، باکمال لطف از اشتباهات و کاستی‌های آن‌ها چشم‌پوشی کنید.

خودداری از اخلاق بد

۶. از غیبت کردن درباره دیگران خودداری کنید.

غیبت یا بدگویی پشت سر دیگران چندان مناسب یک خانم متشخص نیست. اگرچه ممکن است از کسی عصبانی باشید یا اینکه احساس ظلم کنید اما غیبت کردن درباره آن پیش یک شخص سوم مشکل شما را حل نخواهد کرد. درصورتی‌که می‌خواهید یک خانم باکلاس باشید، پس باید خودتان را کنترل کنید و از گفتن حرف‌های منفی دربارهٔ دیگران خودداری کنید مگر اینک بخواهید خودتان را به دردسر بیندازید.

 • در پست‌های فیس‌بوک خود این موارد را رعایت کنید. به‌جای رجزخوانی دربارهٔ برخی افراد که به شما بدی کردند روی نکات مثبت تمرکز کنید.

ایستادگی

۷.از خودتان با وقار دفاع کنید.

باکلاس و مؤدب بودن به‌هیچ‌عنوان به معنای تحت‌فشار بودن یا ابراز عقایدی که باورشان ندارید، نیست. اگر فکر می‌کنید نظرتان شاید بیش از حد قاطع باشد یا اینکه به دیگر حاضران آسیب برساند، دروغ نگویید، بلکه موضوع بحث را عوض کنید. اگر کسی سؤال بی ربطی پرسید، حس نکنید موظفید پاسخ او را بدهید – جک بگویید یا سعی کنید سؤال را برگردانید.

 • هنگامی‌که شما برای خودتان ایستادگی می‌کنید، می‌توانید بدون توهین یا بیش از حد احساساتی شدن از حقوق خود دفاع کنید.

۳. سنگ تمام بگذارید.

کتاب خواندن

۱.مطالعه کنید.

رمان بخوانید تا الگوهایی برای آداب و اخلاق پیدا کنید. جین آستن در به‌تصویرکشیدن رفتار و اخلاق خوب و بد استثنایی است و هر کس که می‌خواهد یک خانم باکلاس باشد باید آثارش را بخواند. خواندن رمان‌های کلاسیک هم مفید است و هم از شما یک خانم آگاه می‌سازد، در ناآگاهی هیچ جذابیتی وجود ندارد.

 • همچنین مطالعه باعث می‌شود شما مکالمات پیچیده‌تری داشته باشید.

دوستان باکلاس

۲.دوستان باکلاس پیدا کنید.

اگر شما واقعاً برای باکلاس شدن مصمم هستید، پس باید به دنبال یک گروه درجه‌یک باشید. اگر دوستانتان سطح کلاستان را پایین می‌آورند یا اینکه از طرز فکر جدیدتان استقبال نمی‌کنند، پس ممکن است شما به دنبال افراد جدیدی بگردید تا به شما کمک کنند تا دختر باکلاس واقعی خودتان شوید. چنین افرادی باید با اعتمادبه‌نفس، از خود مطمئن و احتمالاً کمی بزرگ‌تر و بالغ‌تر باشند تا بتوانید از آن‌ها درس بگیرید.

 • دوستانتان باید شما را بالا بکشند، نه اینکه سطح شما را پایین بیاورند، پس شما باید به افرادی نزدیک شوید که باعث شوند بخواهید از چیزی که هستید بهتر شوید.
بخوانید  تازه ترین مدل مانتو بلند تابستانی

دختر وظیفه‌شناس

۳. یک شهروند وظیفه‌شناس باشید.

بخشی از باکلاس بودن به معنی یک شهروند خوب وظیفه‌شناس بودن است. این به چه معناست؟ برخی موارد. بعد از اینکه مواد غذایی‌تان را در صندوق عقب گذاشتید سبد خریدتان را در پارکینگ رها نکنید؛ آن را بر سر جایش برگردانید. هنگام رانندگی اجازه دهید عابران پیاده از جلوی ماشینتان عبور کنند. حتی اگر عجله دارید، در را برای افراد مسن نگه دارید.

 • اگر در سوپرمارکت چیزی از دستتان افتاد، آن را تمیز کنید یا اینکه به کارمندان آنجا بگویید که چه اتفاقی رخ‌داده است. فقط از آن دور نشوید.

 

عادت بد

۴. عادت‌های یک خانم بی کلاس را کنار بگذارید.

اگر واقعاً می‌خواهید باکلاس شوید، پس باید از برخی چیزها که ممکن است شما را از آنچه هستید بی‌کلاس‌تر نشان بدهند خلاص شوید. اینجا چند نکتهٔ خوب است که باید از انجام آن‌ها خودداری کنید:

 • آدامس خود را با صدای بلند جویدن
 • با صدای بلند غذا خوردن
 • باد گلو دادن در جمع
 • در جمع بیش از حد مست شدن
 • مردم را با انگشت نشان‌دادن
 • ناسزا گفتن
 • پشت چشم نازک کردن
 • باد معده در جمع
 • تمیزکردن بینی در جمع
 • بوسیدن در جمع

 

دختر مسئولیت‌پذیر

۵. مسئولیت کارهایتان را بپذیرید.

اینکه بتوانید مسئول آن چه که در زندگی خود می‌کنید باشید نهایت اعتبار یک دختر باکلاس است. این درست نیست که نقش قربانی را بازی کنید، یا اینکه تمام مشکلات خود را به گردن شخص دیگری بیندازید، یا اینکه بگویید “من می‌توانستم فلان کار را انجام دهم اگر فقط بهمان نبود … ” غرزدن و بهانه آوردن را تمام کنید و متوجه شوید که زندگی همان چیزی است که خودتان آن را می‌سازید و شما قدرت این را دارید که به همان اندازه‌ای که می‌خواهید، درجه‌یک باشید و یک زندگی به همان خوبی که می‌خواهید داشته باشید.

 • شکایت از همه چیزهایی که ندارید درست نیست. پذیرفتن اینکه شما کارهای زیادی برای انجام‌دادن دارید تا تبدیل به فردی شوید که واقعاً می‌خواهید بسیار بهتر است.

به یاد داشته باشید اگر چیزی را بخواهید می‌توانید آن را به دست آورید. اینکه چگونه دختری باکلاس باشیم دغدغهٔ بسیاری از دختران است، بهتر است یادآوری کنیم که باکلاس بودن به اخلاق و عادات شما بستگی دارد پس خوب است که آداب و ادب را در تمام‌کارهای خود رعایت کنید. امیدواریم این مطالب برایتان مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید تا ما هم از شما یاد بگیریم.

منبع: https://www.wikihow.com/Be-a-Classy-Lady

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.