نحوه مراقبت از لباس و چگونه از لباس‌ها خوب مراقبت کنیم؟

چگونه از لباس‌ها خوب مراقبت کنیم

چگونه از لباس‌ها خوب مراقبت کنیم؟ خرید لباس مقاوم یک طرف ماجراست، اما کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا از آن‌ها مراقبت کنید. ما از طراحان و خشک‌شویی‌های مورد اعتماد آنها برای راهنمایی در مورد نحوه مراقبت از لباس‌های خود نظرسنجی کردیم. بزرگ‌ترین راهکار ما که اولین و مهم‌ترین است این است که از همه چیزهایی که می‌پوشیم باید لذت ببریم. با لذت بردن از لباس و نترسیدن از خراب‌شدن بپوشید. در اینجا نکات متخصصان در مورد پوشیدن، نگهداری و حتی تمیزکردن صحیح لباس برای افزایش طول عمر لباس موردعلاقه شما آورده شده است. پس برای جواب سؤال چگونه از لباس‌ها خوب مراقبت کنیم با مانتو گرند همراه باشید.

لباس زنانه و لباس شنا

با لباس‌های حساس خود مانند ظرافت‌ها رفتار کنید

آراکس یرامیان، بنیان‌گذار آراکس، برای لباس‌های شنا محبوب است که پاسخ او از سوال چگونه از لباس‌ها خوب مراقبت کنیم درباره شستن گفت “با دست بشورید و هرگز در خشک‌کن قرار ندهید“.”در چند مورد که تنبلی کردم، لباس زنانه را در ماشین لباسشویی قرار دادم و حالت کشی آن هیچ‌وقت مثل قبل نشد “.

روش یرامیان (بنیانگذار آراکس) برای شستن لباس‌های حساس در خانه:

 1. هم‌رنگ‌ها را با هم بشویید.

نحوه شستن لباس‌های سفید  را بخوانید.

 1. یک حوضچه را با آب خنک و مواد شوینده ملایم پر کنید و یا با کمی خرج کردن می‌توان از شامپو استفاده کرد.
 2. در طی یک ساعت لباس‌ها را چند بار بچرخانید.
 3. به‌آرامی لباس‌ها بفشارید تا آب اضافی خارج گردد.
 4. در آویز خشک کنید.

بعد از آبتنی بشوید

لباس شنا همیشه باید بعد از هر بار استفاده در آب خیس بخورد. آب‌نمک یا کلر باعث شکستن الیاف و حالت کشی می‌شود. اگر این قانون را رعایت کنید لباس‌های شما خیلی بیشتر دوام می‌آورند.

بگذارید همه چیز هوا بخورد

“همه چیزهایی که در آن کش بکار رفته است، باید چرخش داشته باشند. کش‌ها نیاز به آرامش دارد. به‌طورکلی، فرقی ندارد چه کاری انجام می‌دهی، کش ماندگاری دارد، اما هرچه از آنها مراقبت کنید بیشتر دوام می‌آورند”. این یک جواب دیگر برای سوال چگونه از لباس‌ها خوب مراقبت کنیم است البته برای لباس‌های کش‌دار.

یرامیان توصیه می‌کند لباس زیر را در مکانی نگهدارید که اطراف آن فضایی باشد تا بتواند تنفس کند و بطری‌های خالی عطر را به داخل کشوهای لباس زیر، بچرخانید: “ایده این است که کمی رایحه از خود به‌جای بگذارد”.

پیراهن‌ها

پیراهن

 

“عرض آویز نباید بیش از عرض شانه‌های پیراهن باشد”. آنه ماری کولبان، یکی از شرکای شرکت چاروست (شرکت تولید پیراهن).

آنه ماری کولبان مالک مشترک و مدیر شرکت افسانه‌ای پیراهن سازی Charvet است. او این نکات را برای مراقبت از پیراهن‌های دکمه‌دار شما پیشنهاد می‌کند:

به داخل یقه‌ها دقت کنید. اینجاست که لکه‌ها می‌توانند از محصولات پوستی، مانند لوسیون یا آرایش، خزش کنند. حتماً آنها را سریعاً بشویید، مخصوصاً قبل از اینکه پیراهن‌ها را در کمد آویزان کنید (برای راهنمایی در مورد پاک‌کردن لکه‌ها به پایین بروید).

از خشک‌کن‌ها خودداری کنید.

آنها الیاف پارچه را خراب کرده و باعث کوچک شدن و پیر شدن زودرس لباس می‌شوند.

در عوض، روی آویز خشک کنید. کولبان آویز‌های چوبی‌ها را ترجیح می‌دهد. “عرض آویز نباید بیش از عرض شانه‌های پیراهن باشد. مطمئن شوید که شانه‌ها به‌خوبی روی آویز گذاشته شده‌اند. به‌طورکلی، پارچه پیراهن را کمی بکشید تا چین‌وچروک‌های شما به حداقل برسد (این کار اتو کردن را آسان می‌کند). “ او هنگام نگهداری آویزها در کمد، پیشنهاد می‌کند بین آنها فاصله بگذارید.

لکه‌ها را دوباره شستشو دهید.

قبل از اتو کردن، مهم است که دیگر لکه‌ای وجود نداشته باشد. اگر وجود دارد، دوباره پیراهن را بشویید.

اتو با آب.

او در برابر اتوکشی کاملاً خشک احتیاط می‌کند. “بهتر است که پیراهن را وقتی هنوز مرطوب است اتو کنید. در صورت لزوم، یک اسپری آب می‌تواند اتو کردن را آسان‌تر کند”.

ترتیب اتو. کولبان می‌گوید، ترتیب درست اتو زدن این است: یقه، سرآستین و سپس بقیه پیراهن.

آنها را خوب بسته‌بندی کنید.

مراحل بسته‌بندی مناسب پیراهن:

  1. دکمه‌های پیراهن را کامل ببندید.
  2. یک نوار پلاستیکی یا مقوایی (نوعی که داخل پیراهن‌های جدید از فروشگاه یا تمیزکننده‌ها می‌آید) داخل یقه قرار دهید (برای کمک به حمایت از یقه و حفظ شکل آن).
  3. درحالی‌که پیراهن در قسمت جلو قرار دارد، قبل از اینکه آن را تا بزنید، یک ورق کاغذ یا دستمال کاغذی در پشت آن قرار دهید (برای جلوگیری از چین‌وچروک).
  4. از چمدان‌های نرم برای سالم نگه‌داشتن پیراهن‌ها استفاده کنید.
  5. هنگام تا زدن پیراهن‌ها، از خط‌های خودشان استفاده کنید.

  سفر بدون چین‌وچروک:

  بروس پاسک، مدیر مد مردان  Bergdorf Goodman (فروشگاه اینترنتی لباس) می‌گوید: “من با یک بطری اسپری کوچک سفر می‌کنم و سپس آن را با آب پر می‌کنم. وقتی چمدان را باز می‌کنم، فقط به پیراهن‌ها یک اسپری می‌زنم و لبه پایینی را می‌کشم، و سپس چین‌وچروک به‌نوعی به طور طبیعی خارج می‌شود و نیازی به فشار دوباره آن نیست.”

تیشرت

تیشرت

تونی ملیلو، طراح سری معروف تیشرت‌های بسیار نرم (ATM)است. تقریباً هر روز یک تیشرت سفید می‌پوشد. در اینجا نکات ساده وی برای مراقبت از آنها آورده شده است.

به‌آرامی بشویید.

ملیلو پیشنهاد می‌کند برای جلوگیری از چین‌وچروک، تیشرت‌ها را با آب سرد بشویید و روی پرس دائمی خشک کنید”.

بادقت نگهداری کنید. تا کردن تیشرت از کرکی شدن آن جلوگیری می‌کند. ملیلو در پاسخ به سوال چگونه از لباس‌ها خوب مراقبت کنیم پیشنهاد می‌دهد که برای جلوگیری از ایجاد چین‌های اضافی، آستین‌ها را به سمت عقب جمع کنید. سپس تیشرت را یک‌بار از وسط تا بزنید و آنها را در یک دسته کوچک روی قفسه نگهدارید. تیشرت‌های خود را آویزان نکنید: او می‌گوید این آویز علائم بد را ایجاد می‌کند و باعث کش آمدن آنها می‌شود. تیشرت‌ها می‌توانند یک اینچ به‌خاطر اثر جاذبه روی پنبه رشد کنند.

 

شلوار

شلوار

“در طول تابستان دو بار شلوار را تمیز کنید و بعد از پایان فصل، یک‌بار دیگر آنها را تمیز کنید قبل از اینکه دوباره در کمد خود قرار دهید”. بروس پاسک، مدیر مد مردان در برگدورف گودمن یک فروشگاه بزرگ متخصص در کالاهای لوکس.

برای جلوگیری از نگهداری با مراقبت زیاد، مدیر لباس مردان Berdordor Goodman، بروس پاسک توصیه می‌کند که در وهله اول مراقب نوع شلواری باشید که می‌خرید. برای مثال می‌گوید: “من طرفدار شلوار کتان نیستم.” او می‌گوید به عنوان مثال “من فکر می‌کنم آنها بیش از حد مستعد چروک و ظرافت هستند”.

دیگر توصیه‌های Pask برای شلوار شامل موارد زیر است:

زیاد شستشو نده.

“من فکر می‌کنم سلیقه شما یک انتخاب کاملاً شخصی است اما من می‌گویم بسته به میزان چرخش، شلوار را دو بار در طول تابستان تمیز کنید و بعد از اتمام فصل، آنها را یک‌بار دیگر تمیز کنید قبل از اینکه دوباره آن را داخل کمد خود کنید”.

هرگز پروانه‌ها را دست‌کم نگیرید

در هجوم پروانه‌های موذی (از یک هتل اروپا، در طول هفته مد)، “من سالانه  یک مجموعه تله می‌گیرم و آنها را در سراسر خانه قرار می‌دهم تا یک اقدام پیشگیرانه داشته باشم”. آنجلا کوه، سردبیر بازار T، برای افراد کم‌مصرف، توصیه می‌کند که کشوها و کمدهایی را با کیسه‌های اسطوخودوس پر کنید تا آفات را دفع کرده و بوی خوبی داشته باشد.

آگاهانه آویزان کنید.

پاسک به‌جای اینکه شلوارها را به‌صورت رنگی سازماندهی کند، چیدمان آنها را بر اساس فصل توصیه می‌کند، شلوارهایی با وزن سبک‌تر را در یک انتهای کمد و سنگین‌ترها را به طور جداگانه کنار هم قرار دهید. به این ترتیب که هنگام لباس پوشیدن به‌راحتی می‌توانید به دنبال خواسته‌های خود باشید.

برای دوخت آماده شوید

دکمه‌ها عادت دارن که جدا بشوند بنابراین هروقت در هتلی هستم، همیشه کیف خیاطی را برمی‌دارم

 

ما درحال بررسی سوال چگونه از لباس‌ها خوب مراقبت کنیم هستیم پس در ادامه هم با ما همراه باشید.

جین

راستی مانتو گرند در زمینه خرید مانتو عمده و فروش پالتو عمده فعالیت بسیاری دارد مه می‌توانید با کلیک هر کدام را انتخاب کنید.

شلوار جین شاید کم‌هزینه‌ترین شلوار باشد. طبق گفته دانیل کوریگان، یکی از طراحی دونفره پشت سر سایمون میلر (فروشگاه اینترنتی لباس)، “به طور مداوم پوشیدن جین خام و شستن نشدن آنها، یک شلوار جین جالب‌تر به شما می‌دهد”. اما او همچنین اضافه می‌کند که شستن به آنها صدمه‌ای نمی‌زند.

به همین ترتیب، نگران نحوه نگهداری از جین خود نباشید، چه به زیبایی در کشو جمع کنید و چه در یک کوپه روی صندلی بیندازید. “نکته جالب در مورد جین ظریف نبودن آن است” و برای هر روز پوشیدن آن تردید نکنید.”زانوها معمولاً اولین قسمتی هستند که فرسوده می‌شوند، اما جین با زانوهای پاره شده عالی به نظر می‌رسد! “

از بین بردن لکه

از بین بردن لکه

هر چه بیشتر منتظر پاک‌کردن لکه باشید، احتمال پاک‌کردن آن کمتر است.” – جونی خشیروچاکیس، مدیرکل مادام پولت، نظافتچی سطح بالا شهر نیویورک.

مادام پولت، استاندارد طلایی نظافتچی‌های نیویورک، وسیله‌ای در دنیای مد است به گفته مدیرکل شرکت، جانی خشروچاکیس، “در مطالعات ثابت شده است که هرچه منتظر پاک‌کردن لکه باشید، احتمال پاک‌کردن آن کمتر است” و نکته‌ای برای حذف لکه‌ای که خودتان می‌خواهید آن را از بین ببرید نمی‌تواند ساده‌تر از این باشد:

 1. پارچه‌ای را با آب سرد خیس کنید (از استفاده از حوله‌های کاغذی خودداری کنید تا روی لباس شما ریخته نشود و باعث ایجاد برهم ریختگی بیشتر شود).
 2. یک قطره مواد شوینده ظرف به پارچه مرطوب اضافه کنید (هر چیزی که بوی لیمو یا پرتقال داشته باشد استفاده کنید).
 3. اگر می‌توانید پارچه دیگری را زیر لکه قرار دهید.
 4. لکه را بارهاوبارها فشار دهید تا از بین برود. در برابر تمایل به مالیدن مقاومت کنید، در غیر این صورت ممکن است به پارچه آسیب برسانید.
 5. می‌توانید قبل از قراردادن لکه در لباسشویی، اجازه دهید لکه یک شب، حتی در آب بماند. یا می‌توانید بلافاصله پس از رفع لکه بشویید.

خون یا جوهر:

با یک‌پارچه در زیر منطقه آلوده بگذارید. لکه را دوباره با آب سرد یخ دار مرطوب کنید. با استفاده از حوله کوچک آغشته به محلول تمیزکننده (۵ اونس آب، ۱ اونس آمونیاک، ۱ اونس پراکسید، ۱ اونس مواد شوینده با رنگ ایمن) به‌آرامی روی لکه ضربه بزنید و آن را به پارچه زیر فشار دهید.

کثیفی:

 هرگونه لجن را بااحتیاط بردارید. لباس را در آب ولرم قرار دهید و آن را به اطراف حرکت دهید تا شل شود و تا حد ممکن آلودگی پاک شود. مواد شوینده را به لکه بمالید و به مدت نیم ساعت دوباره خیس کنید. بشویید و تکرار کنید.

گوجه‌فرنگی

با چاقوی یا قاشق، سس گوجه‌فرنگی اضافی را بادقت بردارید. مواد شوینده را روی لکه بزنید و از زیر لباس با آب سرد بشویید (برای اینکه لکه را از لباس بیرون بکشید، به‌جای آن که لباس را برگردانید).

قهوه

لکه را با آب سرد بشویید. سپس یک محلول تمیزکننده ملایم (۶ اونس آب، ۲ اونس مواد شوینده بدون رنگ) استفاده کنید تا لکه از بین برود. در صورت عدم موفقیت، محلول سخت‌تری را امتحان کنید (۲ اونس آب، ۲ اونس سفیدکننده بدون رنگ).

جواهرات و کیف‌های دستی

کیف و جواهرات

جواهرات

“مهم‌ترین چیز هنگام خرید یک جواهر این است که از فروشنده بپرسید چگونه از آن مراقبت کنید”. ربکا سلوا، مدیر خلاق فرد لیتون، متصدی محصولات جواهری.

به زبان ساده، وقتی صحبت از جواهرات می‌شود، ربکا سلوا مدیر خلاق فرد لیتون می‌گوید: “احتیاط شرط عقل است”. او توضیح می‌دهد:

شنا یا ورزش؟ آن را در بیاورید! 

“می‌دانید که الماس سخت‌ترین سنگ قیمتی است. مطمئناً می‌توان آنها را هر روز پوشید و از آنها لذت برد. با این حال، آنها یک سنگ قیمتی هستند که می‌توانند تراشه داشته باشند. بنابراین وقتی ممکن است به فلزات دیگر برخورد کند درش بیاورید. مثلاً وقتی‌که وزنه می‌زنید یا حتی برای جابه‌جایی بسته‌بندی می‌کنید، و مخصوصاً در آب. یک حلقه می‌تواند روی دست شما شل شود و مجبور شوید آن را در اقیانوس پیدا کنید”.

هنگام خرید مشاوره بخواهید.

مهم‌ترین چیز هنگام خرید یک جواهر، درخواست از فروشنده، نحوه مراقبت از آن است”.

خودت درستش نکن.

وقتی صحبت از جواهرات می‌شود ذهنیت خود را کنار بگذار سلوا می‌گوید: “در واقع می‌توانید با تلاش برای ترمیم چیزی به آن آسیب بیشتری برسانید”. اما قبل از تحویل دادن آن به دست افراد حرفه‌ای، جواهرات شکسته را درون کیسه زیپ‌دار قرار دهید تا در مسیر تعمیر کالا هیچ سنگ قیمتی، مروارید یا قطعه فلزی گم نکنید”.

همه چیز را مرتب و خنک نگهدارید.

الماس می‌تواند سنگ‌های قیمتی دیگر را خراش دهد، بنابراین آنها را جدا نگهدارید”. بعضی از سنگ‌ها در برابر گرما آسیب‌پذیر هستند مانند عقیق، فیروزه و مرجان. بنابراین آنها را در جایی گرم یا در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید. این بر رنگ آنها تأثیر می‌گذارد.

خیلی سخت شستشو ندهید.

سلوا توصیه می‌کند که بیشتر جواهرات را در آب ولرم، حاوی آب (یا آب با لیمو) خیس کنید، تا جرم‌ها شل شوند، و سپس خیلی آرام با یک برس نرم تمیز کنید. به یاد داشته باشید، یک حلقه در روی سنگ کمترین کثیف را دارد. این قسمت زیرین است که کثیف‌تر می‌شود زیرا این بخشی است که روغن‌ها و لوسیون‌های طبیعی پوست را لمس می‌کند. از آب گرم یا سرد (تغییرات اساسی دما می‌تواند بر سنگ‌های قیمتی تأثیر بگذارد) و خیساندن سنگ‌های قیمتی پر منفذ (فیروزه‌ای، مروارید، عقیق) خودداری کنید و فراموش نکنید که شیر آب را ببندید!

کیف‌های دستی

آیا تابه‌حال کیف دستی یا کیف چرمی جدیدی خریداری کرده‌اید که در یک کیف بند نخی قرار داشته باشد؟ این کیسه، کیسه گردوغبار نامیده می‌شود. فقط بسته‌بندی فانتزی نیست. جد وینوکور، مدیر بایگانی مربی، می‌گوید: “آنها به شما کمک می‌کنند کیف شما را از گردوغبار و موارد لمسی که ممکن است باعث تغییر رنگ و آسیب کیف شما شود، جدا نگهدارید”. وی می‌گوید، نگهداری درست کیف دستی در داخل خانه یکی از دو روش جلوگیری از آسیب‌دیده شدن است. در اینجا نکات دیگر او وجود دارد:

کیف‌های دستی را پر نگهدارید.

“برای کمک به حفظ شکل خود” دستمال کاغذی بدون اسید (ترجیحاً بدون بوفور) بهترین است. روزنامه با گذشت زمان می‌توانند تغییر رنگ و آسیب شود. وینوکور برای محافظت در برابر علائم روی چرم، پیچاندن قطعه ای فلزی را با دستمال نیز پیشنهاد می‌کند.

به کیف‌های خود فضای کافی برای نفس کشیدن بدهید.

به کیف‌های خود فضای کافی برای مقاومت در برابر انباشتگی یا انباشته شدن آنها را بدهید. تا از ایجاد خراش و خراش جلوگیری کنید.

آنها را در جایی خنک و تاریک و به‌دوراز اشعه ماورا بنفش نگهدارید.

اما آنها را در اتاق زیر شیروانی یا زیرزمین رها نکنید.”زیرا محیط‌های خشک باعث ترک خوردن چرم می‌شوند و محیط مرطوب باعث ایجاد قارچ‌ها می‌شود”.

چرم ها را چهار بار در سال تمیز کنید.

 

کفش

کفش

به‌منظور نگه‌داشتن آنها در شرایط عالی، کفش‌ها نباید برای روزهای متوالی پوشیده شوند.پائولا گرباس، مدیر هنری جان لوب، متخصص کفش‌های مجلل مردانه. او از جنبه کفش به سوال چگونه از لباس‌ها خوب مراقبت کنیم پاسخ داده است.

از آنجا که کفش بسیار متنوع است، ما از چهار متخصص مختلف در زمینه مراقبت مناسب از کفش‌های شما نظرسنجی کردیم:

 • پائولا گرباس، مدیر هنری، جان لوب (کفش مردانه سفارشی و لوکس)
 • تول پرایس، بنیان‌گذار (کفش چرمی دست‌ساز)
 • پرسی اشتاین هارت، مدیرعامل و مدیر خلاق، استابز و ووتون
 • دیوید مسکویتا، معاون مدیرعامل (یک سرویس تعمیر با مشتریانی سطح بالا)

و آنها توصیه‌های تکان‌دهنده‌ای مشابه داشتند:

از پاشنه کفش استفاده کنید.

اشتاین هارت می‌گوید: “آنها برای حفظ شکل کفش ضروری هستند.” گرباس اضافه می‌کند که این ابزار کوچک ساده “سالم نگه‌داشتن پشت کفش‌ها را تضمین می‌کند.”

کفش‌ها را به یک توده پرت نکنید. 

برای جلوگیری از چین‌وچروک یا مچاله شدن کفش، هر یک از متخصصان پیشنهاد می‌کنند که آنها را با قالب کفش نگهداری کنید. وسیله‌‎های پا شکل، موجود با چوب یا پلاستیک، به یک جفت کمک می‌کند تا شکل خود را حفظ کند. اشتاین هارت می‌گوید: “در غیر این صورت، زمین را پاک کنید و آنها را تا حد ممکن منظم نگهدارید”.

تعمیر و نگهداری منظم انجام دهید.

مسکویتا پیشنهاد می‌کند: “همیشه کفش‌های خود را قبل از قراردادن در کمد خود بررسی کنید” .قبل از کنارگذاشتن، چرم را با پارچه یا برس تمیز کنید و چرم را از گردوغبار جمع شده در طول روز پاک کنید.

کرم نرم‌کننده بزنید.

گرباس می‌گوید: “بزرگ‌ترین تصور غلط من این است کفش‌های چرمی فقط به واکس نیاز دارند، در حالی که کرم نرم‌کننده یک‌قدم حیاتی در حفظ کیفیت و نرمی چرم فوقانی است”.

در اینجا توصیه گرباس به شما جهت چگونگی رسیدگی به کفش‌هایتان آورده شده است:

 1. یک‌پارچه نخی نرم را محکم به دور انگشت اشاره خود بپیچید و به کرم آغشته کنید.
 2. با استفاده از حرکات دورانی کوچک (بدون حرکت رفت‌وبرگشت) روی کفش بزنید.
 3. بگذارید کرم حدود ۱۵ دقیقه به داخل چرم نفوذ کند و سپس با یک برس نرم مقدار اضافی آن را مسواک بزنید.

پرایس پیشنهاد می‌کند کفش‌های خود را فقط یک یا دو بار در سال، معمولاً پس از ماه‌های زمستان، رسیدگی کنید. “با وجود همه برف و نمک در خیابان‌ها، چرم خشک و ترک‌خورده و برای جلوگیری از آسیب به قسمت‌های بالایی باید رسیدگی شود”.

بگذارید کفش‌های مرطوب به طور طبیعی خشک شوند.

پرایس می‌گوید: “اگر در طوفان گرفتار شدید و کفش‌هایتان خیس شدند، اطمینان حاصل کنید که قبل از نگهداری از آن، آنها را در فضای باز و صاف خشک می‌کنید”. “اگر شما آنها را در صورتی ذخیره کنید که دارای رطوبت است، قسمت رویی ممکن است تغییر شکل داده و شکل کفش را از دست بدهید”. گرباس اضافه می‌کند که اگر کفش از باران یا برف خیس هستند، شما باید بلافاصله آنها را در آب تمیز شستشو دهید قبل از اینکه به آن‌ها اجازه دهید خشک شود به این منظور که از علامت‌های سفید که در چرم رویی ظاهر می‌شود، جلوگیری شود.

به کفش‌های خوب استراحت دهید.

گرباس می‌گوید: “به‌منظور نگه‌داشتن آنها در شرایط عالی، کفش‌ها نباید برای روزهای متوالی پوشیده شوند” . “صبر کردن اجازه می‌دهد تا چرم خشک شود و در بین پوشیدن نفس بکشد. به آنها اجازه می‌دهد با قالب کفش خود استراحت کنند که به نوبه خود چین‌خوردگی را کاهش می‌دهد”. پرایس اضافه می‌کند: “من آنها را جایی می‌گذارم که نسیم سبکی بتواند برای تهویه هوا به آنها برخورد کند.”

اینها راهکار‌ها و جواب‌های متخصصان لباس از سوال چگونه از لباس‌ها خوب مراقبت کنیم بود. امیدوارم این مقاله بدردتان خورده باشد.

منبع: سایت ان‌وای تایمز

 

 

بخوانید  چگونه متناسب با شانه‌های پهن لباس بپوشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.