اگر یک اندام مثلثی شکل دارید، چگونه لباس بپوشید؟

 اگر یک اندام مثلثی شکل دارید، چگونه لباس بپوشید؟

اگر اندام مثلثی شکلی دارید؛ در واقع دارای شانه‎‌های عریض، پاهای باریک و باسن کوچکی هستید. شاید این مسئله که چه لباس‌هایی می‌توانند شانه‌های شمارا کوچک‌تر و باسن شما را بزرگ‌تر جلوه دهند ذهنتان را مشغول کرده باشد؛ لباس‌هایی که توجه بیننده را از شانه‌های شما گرفته و به سمت باسنتان جلب کند.

لاغر شدن بالاتنه

 • با پوشیدن لباس‌های بلند می‌توانید شانه‌ها و بالاتنه خود را کمی کوچک‌تر نشان دهید. سعی کنید از لباس‌هایی با طرح‌های عمودی جذاب و یا از گردنبند‌های براق برای نمایش بهتر اندامتان مثلثی شکلتان استفاده کنید.
 • سعی کنید دکمه‌های کت یا بلوز خود را باز کنید. این سبک لباس پوشیدن موجب می‌شود بدن شما به‌صورت عمودی و کشیده به نظر برسد.
 • اگر می‌خواهید شانه‌هایتان کمی کوچک‌تر به نظر برسد؛ از تاپ و تیشرت‌های یقه هفت و یقه‌گرد استفاده کنید.

تاپ یقه گرد و یقه هفت

 • اگر می‌خواهید با گردنبند این اندامتان را زیباتر جلوه کنید؛ از زنجیر‌های باریک و بلند استفاده کنید.
 • تاپ تیره بپوشید. برای جلوه‌دادن اندام لاغر می‎توانید یک تاپ تیره به همراه دامن رنگ روشن بپوشید. رنگ تیره موجب می‎شود شانه‌های پهن شما باریک‌تر به نظر برسد و همچنین هماهنگ شدن این تاپ با دامن رنگ روشن مقدار کمی به حجم باسن شما می‎افزاید.
 • به دنبال لباس‌هایی باشید که باسن شما را برجسته جلوه کند. ازآنجاکه شما دارای کمر باریکی هستید می‌توانید به دنبال لباس‌هایی باشید که کمرتان را کمی پهن‌تر نشان دهد؛ به دنبال لباس‌هایی باشید که دارای کمربند باشند، این مدل لباس کمر شما را پهن‌تر جلوه می‌کنند؛ اگر احساس کردید کمربند شما کمی شل است می‌توانید با طرح دادن به آن کمی از شل بودنش را بکاهید.
 • اگر قصد دارید یک لباس مناسب برای مراسم رسمی انتخاب کنید با یک لباس بدون بند می‌توانید توجه بینندگان را جلب کنید؛ به‌گونه‌ای که شانه‌های شما کوچک‌تر به نظر برسد می‌توانید تکه‌های بدون بند، یقه یا بالاتنه خود را تزئین کنید
 • در بیشتر مواقع از لباس‌های یقه‌گرد و یقه هفت استفاده کنید؛ زیرا این مدل لباس‌ها شانه‌های شما را کوچک‌تر می‌کنند. از لباس‌های بلند بپرهیزید؛ زیرا آن‌ها بر بالاتنه و شانه‌های شما بیشتر تأکید می‌کنند.
 • اگر از لباس‌های یقه دار استفاده کردید سعی کنید؛ از یقه‌های بزرگ و چشمگیر بپرهیزید.
 • لباس‌های برش خورده را انتخاب نکنید؛ زیرا این مدل لباس‌ها شانه‌های شما را بیشتر موردتوجه قرار می‌دهند.
بخوانید  8 اصول مراقبت و نگهداری لباس و افزایش عمر آن

ایجاد بزرگ‌نمایی در باسن

 • از دامن‌های هشتی شکل استفاده کنید. این مدل دامن‌ها به‌راحتی در کمر قرار می‌گیرند و لبه‌های پهنی در کمر دارند. دامن‌های هشتی شکل قسمت پایین تنه شما را بزرگ می‌کند و باعث می‌شود باسن شما بیشتر موردتوجه قرار بگیرد؛ سعی کنید از دامن‌هایی که در قسمت باسن و کمر تزئین شده استفاده کنید.

دامن بلند چین چین

 • از دامن‌هایی با بافت درشت و چین‌چین استفاده کنید که حجم زیادی در قسمت باسن و پایین تنه شما ایجاد کند. از طرح‌های افقی برای پهن کردن پایین تنه خود استفاده کنید. از شلوار و دامن‌هایی استفاده کنید که دارای طرح‌های افقی و جذاب هستند. طرح‌های راه‌راه شلوغ به حجیم شدن اندام شما کمک می‌کند. اگر از دامن یا شلوار با طرح راه‌راه استفاده کردید از پوشیدن لباس‌هایی با این طرح بپرهیزید.
 • شلوارهایی با پاچه‌های گشاد را انتخاب کنید. اگر به دنبال شلوارهای یک‌دست و کامل هستید؛ می‌توانید شلوارهایی با پاچه‌های گشاد را برای اندام مثلثی شکل خود انتخاب کنید. شلوارهایی با تزئینات جالب را امتحان کنید تا باسن شما را بیشتر موردتوجه قرار دهد.
 • لباس، شلوار و دامن با بافت پررنگ بپوشید. دامن تور یا یک دامن با لایه‌های زیاد بپوشید؛ این مدل لباس باعث می‌شود تا پایین تنه شما بیشتر موردتوجه قرار بگیرد.

اجتناب از اشتباهات رایج در اندام مثلی شکل

  • از پوشیدن دامن تنگ و راسته، شلوار جین و سایر لباس‌های مخروطی شکل خودداری کنید. این مدل لباس‌ها باسن شما را کوچک‌تر نشان می‌دهند. اگر درهرحال می‌خواهید از این لباس‌ها استفاده کنید سعی کنید از طرح‌های افقی بروی لباس خود استفاده کنید.
  • از اپل و دیگر جزئیات در شانه خودداری کنید؛ این موارد توجه بیننده را به شانه‌های پهن شما جلب می‌کند؛ بنابراین از یقه‌های قایقی که شانه‌های شمارا برجسته‌تر می‌کنند دوری کنید. از پوشیدن آستین‌های پف‌کرده که روی شانه‌های شما تأکید دارند خودداری کنید. استفاده از شال گردن باعث می‌شود بالاتنه شما پهن‌تر به نظر برسد. اگر می‌خواهید از این شال‌ها استفاده کنید، یک مدل باریک و ظریف را به کار ببرید.
  • از پوشیدن دامن و شلوارهایی با طرح عمودی خودداری کنید. این مدل طرح‌ها باعث می‌شوند پایین تنه شما باریک و بالاتنه شما بیشتر موردتوجه قرار گیرد. اگر طرح‌های افقی را بیشتر می‌پسندید از طرح‌هایی استفاده کنید که پایین تنه شما را لاغر جلوه ندهد. شلوارهایی با پاچه گشاد یا چین‌چین استفاده کنید تا اندام مثلثی شکلتان را بهتر جلوه کند.
  • از پوشیدن تاپ‌های زیر شانه خودداری کنید. اگر عاشق تاپ‌های زیر شانه هستید؛ سعی کنید از رنگ‌های تیره استفاده کنید. رنگ تیره پهن بودن شانه‌های شما را به حداقل می‌رساند.
بخوانید  شستن لباس های سفید با 8 روش موثر

نکته: شما می‌توانید برای خرید مانتو عمده و فروش پالتو عمده به صفحات مورد نظر مراجعه کنید.

نتیجه گیری

برای تبدیل اندام خود به حالت ساعت شنی شکل دیگر نیازی به عمل‌های پرخطر و گران‌قیمت نیست. فقط کافی است کمی درپوشش خود دقت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.