اگر یک اندام گلابی شکل دارید، چگونه لباس بپوشید؟

اگر یک اندام گلابی شکل دارید، چگونه لباس بپوشید؟

باسن‌های بزرگ، ران‎های ضخیم و پشت بزرگ از مشخصات اصلی اندام گلابی شکل است. یافتن لباسی که بدن گلابی شکل شما را پنهان کند، ساده است؛ زمانی که بدانید به دنبال چه مدل‎ها و سبک‌هایی هستید و از کدام مدل‌ها باید خودداری کنید.

اندام گلابی شکل در مقابل اندام ساعت شنی شکل

نوع پوشش برای اندام گلابی شکل

 • جلب‌توجه به بالاتنه
 • لاغر کردن باسن
 • استفاده از زیورآلات مناسب

 توجه اطرافیان را به بالاتنه خود جلب کنید.

 • از تاپ‌هایی با رنگ‌های روشن و تصاویر چاپ شده استفاده کنید.

هدف اصلی از این نوع پوشش جلب‌توجه بیننده به بالاتنه و دورکردن توجه از باسن و ران‎ها است. قسمت بالاتنه را با رنگ‎های پررنگ و چاپ‌های بزرگ هماهنگ کنید؛ زیرا باعث می‎شود شانه و سینه‌های شما کمی پهن‌تر از آنچه هستند به نظر برسند.

 • باید به دنبال لباسی با یقه مناسب باشید.

برخی از این یقه‌ها برای اندام گلابی شکل بسیار مناسب هستند؛ زیرا شانه‌ها را پهن می‌کنند و توجه را بروی بالاتنه جلب می‎کنند. گردن‌های بلند مانند گردن قایقی و قاشقی باعث می‌شوند شانه‌های شما پهن‌تر به نظر برسند. از طرفی یقه‌های قلب مانند توجه را بیشتر به نیم‌تنه جلب می‎کند و باعث می‎شود استایل شما کامل‌تر به نظر برسد. تاپ و لباس‌های بدون بند هم می‌توانند شانه‌ها و نیم‌تنه شما را بیشتر موردتوجه قرار بدهند، اما ممکن است هر دختری با این مدل لباس راحت نباشد.

 • توجه به‌تناسب تنگ و گشاد بودن لباس.

تصمیم‌گیری در این باره که لباس گشاد مناسب است یا تنگ کار دشواری است و این مبحث موافقان و مخالفان زیادی دارد. سعی کنید به دنبال تاپ‌هایی باشید که دور کمر آن‎ها مانند ساعت شنی باریک باشد. تاپ‌های گشاد هم باید به‌صورت بلند پوشیده شوند تا بتوانند باسن‌ها را پوشانده و شانه‌ها را برجسته نشان دهند. به‌طورکلی لباسی مناسب اندام گلابی شکل شما است که باعث برجسته ساختن کمر و شانه‌های شما شود، لباسی با ترکیب مناسب تنگ و گشاد بودن.

 • چندلایه کردن لباس‌ها.

با اضافه‌کردن لایه‌های لباس حجم زیادی به نیم‌تنه شما اضافه می‎شود که نسبت بدن شما را یکنواخت می‎کند. برای مثال با اضافه‌کردن تاپ، بلوز و ژاکت کشبافت می‎تواند جذابیت ظاهری خود را بالا ببرید. اگر از لباس‌هایی استفاده می‎کنید که باعث می‎شود؛ کمر شما از حالت باریک خود درآمده و پهن‌تر به نظر بیاید، از کمربند نازکی برای محکم کردن آن استفاده کنید و دوباره آن را به حالت ساعت شنی در بیاورید.

 • به دنبال تاپ‌های تزئین شده باشید.

لباس‌هایی که نزدیک یقه آن‎ها تزئین شده‌اند؛ شانه و یقه را بلند جلوه می‎کنند. لباس‌هایی که در نزدیکی گردن شما دارای کمان، یقه یا مهره‌های کوچک و درشت باشند می‎توانند چشمان شما را به سمت بالا کشیده و نیم‌تنه پایین را به‌صورت ساعت شنی شکل در بیاورند و به همین منظور شما می‎توانید شال گردن را نیز با لباس‌های خود به‌راحتی هماهنگ کنید.

 • به دنبال تاپ‌هایی با آستین‌های گشاد باشید.

یافتن لباس‌های آستین‌دار کار ساده‌ای نیست؛ اما به یاد داشته باشید که لباس‌هایی با آستین زنگوله‌ای و کیمونو هم وجود دارند. آستین‌های پهن باعث می‎شوند بازوهای شما حجیم‌تر به نظر برسند و در نتیجه لگن و حجم پشت شما به طور طبیعی مناسب‌تر به نظر می‎رسند. اگر لباسی با آستین‌های پهن در دسترس نبود سعی کنید لباسی را بپوشید که آستین‌هایش کوتاه شده باشند.

 • پیراهن‌هایی با طول مناسب را انتخاب کنید.

به دنبال لباس‌هایی بروید که تا زیر باسن شما باشد زیرا این لباس‌ها بدن شما را به‌گونه‌ای نشان می‎دهند که بیش‌ترین قسمت لگن شمارا می‎پوشانند. از انتخاب لباسی که تا لگن شما می‎رسد پرهیز کنید، زیرا باعث می‎شود قسمت‌های زیادی از پاهایتان پهن‌تر به نظر برسد. برای بیشتر موردتوجه قراردادن نیمه وسط بدن و جلوگیری از جلب‌توجه لگن باید از لباس‌های کوتاه پرهیز کرد

 • لباس زیر مناسب بپوشید.

در صورت پوشیدن لباس زیر مناسب بالاتنه شما دچار یک تغییر اساسی می‎شود. لباس زیر پر شده یا فشار اور باعث افزایش حجم بالاتنه کوچک شما می‌شود و یک کمر ساعت شنی می‎سازد.

بخوانید  کندن برچسب از روی لباس بدون آسیب

اندام گلابی شکل و جلب توجه به بالا تنه

 باسن خود را متناسب با اندام گلابی شکل خود لاغر جلوه کنید.

 • بیشتر از رنگ‌های تیره استفاده کنید.

زیرا رنگ‌های تیره اثر لاغری در اندام فرد می‎گذارند. چشم انسان تمایل دارد که از دیدن رنگ تیره دوری کند به همین دلیل با پوشیدن شلوارهایی با رنگ تیره لاغر به چشم می‎آید. شلوار جین می‎تواند گزینه مناسبی باشد ولی سعی کنید از جین‌هایی با رنگ‌های سبک دوری کنید و بیشتر از انواع شلوار و دامن در رنگ‌های سیاه، خاکستری، سرمه‌ای، قهوه‌ای و سبز زیتونی استفاده کنید که قطعاً این رنگ‌ها با هر رنگ لباسی هماهنگ می‌‎شوند.

 • بهترین مدل شلوار (کالکشن بهاره مانتو گرند) را پیدا کنید.

همان گونه که در تاپ‌ها باید اندازه‌های بدنی را داشته باشیم در اینجا هم باید این اندازه‌ها را رعایت کنیم. شلوار مناسب برای این اندام شلوار راسته است، تا پایین تنه شما به‌صورت یک‌دست به نظر برسد. شلوارهایی که جذب هستند باسن و ران‌های شما را خیلی واضح به نمایش می‎گذارند و اصلاً برای اندام گلابی شکل شما توصیه نمی‎‌شوند. از شلوارهایی استفاده کنید که قسمت پایین آن‎ها کمی گشاد باشد تا قسمت میانی بدن شما بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

نکته: شما می‌توانید برای خرید مانتو عمده به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

 • چند مدل دامن انتخاب کنید.

دامن‌هایی برای خانم‌های گلابی شکل مناسب است که تا سر زانو یا مچ پا برسد. این مدل برخلاف دامن‌های کوتاه چشم بیننده را که بروی اندام بزرگ شما جذب می‎کرد بروی اندام میانی شما جذب می‎کند. از دامن‌های جذب دوری کنید و به دنبال دامن‌هایی باشید که در آنها پارچه‌های ریش‌ریش شده و منجوق به‌کاررفته باشد. اگر هم می‌خواهید از دامن‌های جذب یا کوتاه استفاده کنید؛ از طرح راه‌راه عمودی یا رنگ تیره استفاده کنید.

 • از طرح، نقش‌ونگار در قسمت لگن یا پشت خودداری کنید.

اگرچه ممکن است شلواری با جیب‌های گل‎دوزی شده موجب زیبایی پشت شما شود، ولی باعث می‎شود تمامی نگاه‌ها را به سمت آن قسمت بدن شما جلب کند. از کمربندهای براق پرهیز کنید و در استفاده از سنگ‌های تزئینی، پولک یا گل‌دوزی در کنار باسن خود پرهیز کنید.

 • چند لباس را برای پیداکردن اندازه مناسب امتحان کنید.

انتخاب لباس مناسب باعث می‎شود چشمان شما را به سمت بالا بکشند، همچنین یک کمربند مناسب هم می‎تواند با ایجاد مدل ساعت شنی شکل شما را زیباتر جلوه دهد. به دنبال دامن‌های ۸ مانند یا لاله‌ای باشید و از لباس‌های تنگ و چسبیده به لگن خودداری کنید.

بخوانید  استایل مینیمال چیست؟ با ساده گرایی شیکترین ظاهر را داشته باشید

از زیورآلات مناسب استفاده کنید.

زیور الات در گردن و دست

یک گردنبند روشن و براق که آویزان باشد، چشم را به سمت نیمه بالایی شما می‎کشاند. جزئیات بیشتر بروی بالاتنه شما باعث می‎شود که بدن شما متناسب‌تر به نظر برسد. می‎توانید یک گردنبند یقه مانند به گردن خود آویز کنید که علاوه بر زیبایی باعث می‎شود گردن شما هم عریض‌تر به نظر برسد و موجب برجسته‌سازی بالاتنه شما شود که این یک نوع برتری برای تناسب‌اندام شما است.

 • سعی کنید از یک جفت گوشواره براق استفاده کنید.

قراردادن یک جفت گوشواره براق یک روش عالی برای کشیدن چشم به سمت بالا و دورکردن نگاه‌ها از پایین تنه می‎شود. گوشواره‌های سبک لوستری و بزرگ انتخاب‌های عالی‌ای برای این مورد هستند.

 • استفاده از شال گردن

شال گردن به بالاتنه شما حجم و ابعاد می‎بخشد، زیرا با اضافه‌کردن جزئیات در گردن تمرکز بیننده از نیمه پایینی بدن شما گرفته می‎شود. از انواع مختلف شال گردن استفاده کنید تا ببینید که کدام مدل از شال گردن مناسب شما است. شال گردن اگر به سبک گلابی شکل دور گردن شما باشد؛ توجه بیننده را جذب خود و نگاه‌ها را از نیمه پایینی بدن شما دور می‎کند.

 • کفش مناسب بپوشید.

انتخاب کفش مناسب بسیار مهم است، تا جایی که بروی بقیه ظاهر بدن شما نیز تأثیر می‎گذارد. به دنبال کفش‌های نوک‌تیز باشید، زیرا این مدل کفش‌ها باعث کشیده شدن پاهای شما می‌‎شود و باسن شما را متناسب‌تر جلوه می‎دهد. کفش‌های پاشنه 

 

بلند اغلب گزینه خوبی هستند زیرا علاوه بر افزایش قد باعث می‎شود بیشتر موردتوجه قرار بگیرید. پوشیدن کفش‌هایی با رنگ‌های براق باعث می‎شود به‌مانند گردنبندهای براق و بزرگ توجه بیننده را به‌جای اندام نامطلوب بروی اندام کوچک شما جلب کند.

بخوانید  8 اصول مراقبت و نگهداری لباس و افزایش عمر آن

نتیجه

قرص و عمل جراحی ممنوع

 

برای زیباتر جلوه‌دادن اندام خود نیازی نیست که دست به خوردن قرص‌ها و عمل‌های پرخطر بزنید فقط کافی است کمی در انتخاب نوع پوشش خود تجدیدنظر کنید.

1 دیدگاه برای “اگر یک اندام گلابی شکل دارید، چگونه لباس بپوشید؟

 1. ذهره نامجو گفته:

  خیللیییییییییی برام جالب بود ممنونم واقعا راستی از محصولاتتون هم ممنونم انقدر با کیفیتن فکرشو نمیکردم انقدر زود به دستم برسم کرمونی ها دوستون دارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.