رنگ سال جدید – رنگ سال ۱۴۰۰ (۲۰۲۱) چه رنگیه؟

رنگ سال 1400

به گزارش از مانتو گرند امسال هم رنگ سال جدید مشخص شد. همینجا بگم که در طیف رنگی خاکستری و زرد قرار دارد.

رنگ سال ۲۰۲۱ چیه؟

زرد گرم و خاکستری است، رنگ سال ۱۴۰۰ انتخاب شده است به این رنگ.

ویژگی‌های رنگ خاکستری

اگر این رنگ مورد علاقه شما باشد ، در مورد زندگی بی طرف هستید ، غالباً تا حدی که بی تفاوت باشید. اگر عاشق رنگ خاکستری هستید ، سعی در محافظت از خود در برابر هرج و مرج دنیای خارج دارید ، حتی در حدی که خود را از دیگران جدا کنید و این احساس را برای شما ایجاد کند که واقعاً در هیچ مکانی قرار ندارید یا متعلق به جایی نیستید. به عنوان یک رنگ خاکستری شخصیتی ، حفظ وضعیت موجود برای شما مهم است – شما وجودی ایمن ، مطمئن و متعادل را ترجیح می دهید و هرگز هیجان زیادی نخواهید داشت. معمولاً برای حفظ تعادل و ثباتی که به شدت دنبال آن هستید سازش می کنید. شما عملی و آرام هستید ، دوست ندارید جلب توجه کنید و به سادگی به دنبال یک زندگی راضی هستید. با رنگ خاکستری به عنوان رنگ مورد علاقه خود ، شما در وسط نوع جاده ، خنک ، محافظت شده ، متشکل و قابل اعتماد هستید. شما فقط برای حفظ آرامش تمایل دارید که مطابقت داشته باشید. به عنوان یک رنگ خاکستری ، شما جذب این رنگ خنثی و غیر عاطفی می شوید زیرا انرژی شما را کنترل می کند – شما فقط در مورد چیزهای زیادی در زندگی خود هیجان یا اشتیاق نشان نمی دهید

بخوانید  نحوه‌ی فروش لباس در بوتیک

اگر به این رنگ علاقه دارید میتوان گفت که:

شما یک کارگر سخت کوش هستید که فقط وظیفه ای را که باید انجام شود ادامه می دهید – شما متعهد و وفادار به کار خود هستید هرچه که باشد.

شما غالباً به ظاهر خاکستری خود یک چلپ چلوپ رنگ اضافه می کنید ، تا نشان دهید همه چیز کسل کننده نیستید.

شما تمایل دارید که بلاتکلیف ، فاقد اعتماد به نفس باشید – یک حصار نشین که در بیشتر موقعیت های زندگی شما انتخاب را دشوار می کند.

هنگام کار از دید منفی یک رنگ خاکستری شخصیتی ، در اعمال خود مهار خواهید شد ، و غالباً بدبینانه به مسائل می پردازید.

شما دوست دارید که احساسات خود را کنترل کنید و با خاموش شدن از احساسات خود از احساس درد عاطفی جلوگیری کنید.

ممکن است احساس استرس و فشار بیش از حد داشته باشید و به دنبال استراحت ، استراحت در زندگی روزمره خود باشید – رنگ خاکستری از شما محافظت می کند.

شما تمایل دارید که قضاوتهای منصفانه و متعادلی انجام دهید ، و ممکن است منتقد خوبی باشید ، به دلیل جدا شدن از احساسات.

شما ترجیح می دهید درگیر نشوید – کاملاً مستقل هستید و ممکن است در نگرش کاملاً فردی باشید ، گرچه فاقد تخیل و خلاقیت هستید – این ممکن است دیدگاه محدودی به شما بدهد و از باز بودن در برابر ایده ها و فرصت های جدید جلوگیری کند – فرصت های موجود وجود دارد ، شما فقط باید آنها را در آغوش بگیرید.

بخوانید  تاثیر پوشش بر عملکرد جسمی چقدر است؟

با رنگ خاکستری شخصیتی ممکن است در زندگی شغلی خود یک کارمند متعهد خودکفا ، بدون احساس و یک فرد بلاتکلیف تنها در زندگی خصوصی باشید.

 

ویژگی‌های رنگ زرد

رنگ زرد می تواند روشن و شدید باشد ، به همین دلیل است که اغلب می تواند چنین احساسات شدیدی را به وجود آورد. رنگ زرد به سرعت جلب توجه می کند ، اما در صورت استفاده بیش از حد نیز ساینده است. این می تواند گرم و روشن به نظر برسد ، اما همچنین می تواند منجر به خستگی بینایی شود.

روانشناسی رنگ نشان می دهد که برخی از رنگها قادر به ایجاد حالتهای خاص هستند و حتی ممکن است بر رفتار و رفاه نیز تأثیر بگذارند. ۱ در حالی که تداعی رنگها می تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله تجربیات گذشته و انجمنهای فرهنگی باشد ، برخی از رنگها تمایل به برانگیختن برخی حالات و احساسات دارند.

 

“چقدر زرد فوق العاده است. مخفف خورشید است.” -وینسنت ون گوگ

 

خصوصیات روانشناسی رنگ زرد

برخی از ویژگی های اصلی که اغلب با رنگ زرد مرتبط هستند عبارتند از:

جلب توجه: از آنجا که رنگ زرد قابل مشاهده ترین رنگ است ، بیشترین توجه را نیز به خود جلب می کند. از رنگ زرد می تواند برای جلب توجه به مقدار کمی استفاده شود ، مانند علائم راهنمایی و رانندگی یا تبلیغات.
خواندن مشکل است: رنگ زرد همچنین به دلیل انعکاس زیاد نور برای چشم خسته کننده است. استفاده از رنگ زرد به عنوان پس زمینه روی مانیتورهای کاغذ یا رایانه می تواند در موارد شدید منجر به خستگی چشم یا کاهش بینایی شود.
انرژی زا: رنگ زرد همچنین می تواند متابولیسم را افزایش دهد.
ناامیدی: رنگ زرد همچنین می تواند احساس ناامیدی و عصبانیت ایجاد کند. در حالی که این رنگ شاد به حساب می آید ، افراد به احتمال زیاد در اتاق های زرد رنگ خود را از دست می دهند و نوزادان بیشتر در اتاق های زرد گریه می کنند.
گرم: زرد رنگی روشن است که اغلب به عنوان شاد و گرم توصیف می شود.

بخوانید  چگونه متناسب با فرم بدنی خود لباس بوشیم؟

 

سال ۲۰۲۱ چه رنگی مده ؟

رنگ های سال 1400
رنگ زرد گرم و خاکستری زیبا

رنگ مانتو سال ۱۴۰۰

 

رنگ زرد روشن امسال با کد رنگی PANTONE 13-0647 یک رنگ شاد و سرزنده است که می‌توان از آن در لباس و دکوراسیون و حتی در تمامی ست های اداری یا ورزش و دکوراسیئن منزل استفاده نمود.

رنگ خاکستری نیز با کد رنگ PANTONE 17-5104 یک رنگ جذاب در کنار زرد خواهد بود که استفاده از این دو رنگ در کنار هم موجب ایجاد ترکیبی آرمش بخش و انرژی و حتی شادی بخش میباشد.
رنگ سال ۱۴۰۰

 ست لباس و رنگ سال ۱۴۰۰ چه رنگیست ؟

رنگ سال ۱۴۰۰  ترکیبی از رنگ زرد روشن لیمویی در کنار رنگ خاکستری روشن می باشد ، که انتخاب این دو رنگ، به شرایط قرنطینه و شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ بسیار مرتبط است.

اگر که تمایل دارید رنگ سال ۲۰۲۰ را بخدانید کلیک کنید.

1 دیدگاه برای “رنگ سال جدید – رنگ سال ۱۴۰۰ (۲۰۲۱) چه رنگیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.